Výhody a nevýhody velkých matrací

Velkou nebo malou matraci?

Ať už jste sami nebo s partnerem, vybíráte-li novou matraci, možná se zamyslíte nad velikostí. Většina lidí, kteří nežijí v páru má jednolůžkovou postel, ale mnoho lidí má rádo větší pohodlí a prostor, a tak se stal populárním trendem nákup velkých matrací i pro jednotlivce. Takové matrace se obvykle prodávají ve velikostech 160x200 cm, 180x200 cm a 200x200 cm. Výhody velkých matrací jsou jasné. Nejen, že poskytují více prostoru pro spánek, ale také lepší podporu zad a kloubů. Navíc pokud se obáváte, že se budete během noci otáčet, velká matrace vám umožní pohodlně se pohybovat, aniž byste se museli omezovat.

Další výhodou velkých matrací je,

že jsou vhodné pro páry, protože poskytují dostatek prostoru pro oba lidi. Navíc, pokud máte malou ložnici, jedna velká matrace šetří místo. Na druhou stranu, velké matrace mohou být obtížné na manipulaci. Mohou být těžké na pohyb a mohou vyžadovat více úsilí při přemisťování.

Kromě toho, je třeba vzít v úvahu i údržbu. Na malých a stejně tak na velkých matracích je důležité zajistit, aby byl matracový potah pořád pěkný a čistý. Velké matrace vyrábíme se zipovým zavíráním stejně jako ty malé. Pokud tedy máte dostatečně velkou pračku, potah rozdělíte na dvě části a vyperete. Je to velmi praktické řešení.

Ať už se rozhodnete pro jednolůžkovou nebo velkou matraci,

je důležité, abyste si byli jistí, že se na vaši nové matraci budete cítit pohodlně, a že matrace bude vyhovovat vašim potřebám. Pokud však hledáte více prostoru, komfortu a podpory zad a kloubů, vybrat si velkou matraci může být dobrým řešením i pro jednotlivce. Pokud jste pár a preferujete také více prostoru vybírejte matrace o velikosti 200x200 cm. Dnes je tento rozměr již naprosto běžný.

Před nákupem byste měli

zkontrolovat velikost vaší ložnice a zvážit všechny výhody a nevýhody velkých matrací. Ujistěte se, že matrace je vhodná pro vaši postel, a že je pohodlná. Také byste měli kontrolovat, zda je matracový potah dostatečně velký a zda je snadno dostupný v případě zničení toho originálního. V konečném důsledku je velikost matrace velmi osobní volbou. Pokud máte rádi více prostoru, velká matrace je dobrým řešením. Ujistěte se, že jste se dozvěděli všechny potřebné informace, než se rozhodnete, abyste se mohli cítit jistí svým výběrem.