Chránič matrace New Dreams

Chránič matrace New Dreams - proč jej používat.

Pořizujete si matrace a přemýšlíte, jak to udělat, aby byly dlouho jako nové? Není jednodušší cesta než koupit i chránič matrace New Dreams. Je to výborná investice i v případě, že mají vaše matrace svlékací a pratelné potahy. Jsou ochráněné před znečištěním různými skvrnami, před politím, ale i před potem.

Co je to chránič matrace

Chránič matrace je jednoduchý potah vyplněný dutým vláknem a prošitý. V rozích má gumy, kterými jej snadno uchytíte pod prostěradlo, takže se neshrnuje ani nikde nekrabatí. Je to velice praktická pomůcka, kterou můžete sejmout třeba při každém převlékání postele a vyprat. Díky tomu máte jistotu, že spíte neustále na 100 % čistém povrchu.

Chránič matrace je velmi praktická ochrana pro naše matrace. Nejen, že zadržuje prach, ale především pohlcuje pot.

Čím se může matrace znečistit?

Matrace je velmi náchylná k mnoha různým druhům znečištění. Nejsou to jen skvrny způsobené různými nehodami, ať už jsou to tělesné tekutiny, či rozlité pití. Obzvlášť spí-li s vámi malé děti, které v posteli pijí mléko, nebo šťávu. Nevyčistitelné skvrny mohou vzniknout i rozlitím lahvičky s medicínou na horečku či kašel.

Matrace se ale znečistí i potem. I když máte kvalitní prostěradlo, pot se vsakuje do matrace. Nejvíce je pak znečištěná v době nemocí, nebo u žen v těhotenství, po porodu či v menopauze, kdy se díky hormonálním změnám potí mnohem více než obvykle. Také mateřské mléko prosákne přes prostěradlo a z matrace se jen těžko vypere.

A konečně i prach, který je všudypřítomný. I když v ložnici denně luxujete či vytíráte, vaši matraci znehodnotí. Obzvlášť problematické je to pro alergiky a astmatiky. Přestože si pořídíte zdravotní matraci, do jejího potahu se nějaký prach vždycky dostane. Do chrániče matrace samozřejmě také. Ale ten snadno sejmete, kdykoli je potřeba a vyperete.

Proč si pořídit chránič matrace

I když si pořídíte matrace, které mají stahovací a pratelný potah, věřte, že je to záležitost krajně nepraktická. Potah jde stáhnout snadno. Ale po vyprání se hůř  natahuje zpátky, pokud jste na to sami a nemáte pomocníka.

Chránič matrace natáhnete velmi jednoduše. Je to lehoučká pokrývka, která se přehodí přes matraci a v rozích upevní za gumy našité v rozích chrániče. Na posteli se pak ani nehne. Přes něj natáhnete prostěradlo a můžete v čistotě a klidu spát.

New Dreams - český výrobce matrací