Jak vybrat matraci - část 3

Kvalitní matrace – základ zdravého spánku

Jak vybrat matraci? Ale jak na to? Pojďme se na to podívat.

Karel se snad nikdy pořádně nevyspí. V noci se převrací, vzdychá a přitom chrápe. Ráno má pocit, že vůbec nespal. Simona sice nechrápe, ale problém má podobný. Ráno se budí unavená, strhaná, s bolavou krční páteří. Magda se sice vyspí celkem dobře, ale ráno sotva vyleze z postele, jak ji bolí bedra. Uhodnete, co mají společného?

Jak matrace ovlivní náš spánek?

Pokud jste odpověděli, že Magda, Simona i Karel mají špatnou matraci, máte pravdu. Může být stará, příliš tvrdá nebo naopak příliš měkká, může být také na některých místech proležená. Dokonce v ní mohou řádit roztoči a vyvolávat alergické reakce, kašlání či kýchání. Špatná nebo špatně zvolená matrace nás může v noci ovlivňovat více, než si myslíme. Jak to tedy provést, abychom spali klidně, dostatečně a ráno se cítili odpočatí?

Průvodce výběrem správné matrace aneb "Jak vybrat matraci".....

Máte hned několik možností. Buď jet do prodejny matrací, nějaké si vyzkoušet, chvíli na nich sedět, chvíli ležet a pak si vybrat. Pokud si na tuto možnost vyhradíme dostatečně dlouhou dobu, určitě nám to mnohé napoví a výběr usnadní.

Můžete si také sednou k odborným publikacím nebo k internetu a dohledat si rady, jak správnou matraci vybrat. Najdete jich určitě hodně. Jenže čím víc toho přečtete, tím víc se vám to bude plést. A vybrat pak jen jednu jedinou matraci bude pořádný oříšek.

Proto jsme vytvořili našeho Průvodce výběrem matrací. V něm si krok po kroku zodpovíte několik otázek, které pak náš Průvodce sám zhodnotí a na základě toho vám nabídne matrace, které budou pro vás přesně „na míru“.

A na co se náš Průvodce zeptá? Zda máte raději matraci měkkou, střední nebo tvrdou, jaký preferujete typ roštu a jakou potřebujete nosnost matrace (a tady pozor, i když vážíte 65 kg, volte raději vyšší nosnost. Obzvlášť, pokud se občas o svou polovinu postele dělíte s partnerem, nebo dětmi.)

Nečekejte na další probdělou noc a vyzkoušejte našeho Průvodce výběrem matrací ještě dnes!

new dreams cesky vyrobce matraci