Chronické bolesti a spánkové problémy

Problémy se spánkem jsou často způsobeny chronickými bolestmi, spánkovou poruchou, stresem či špatnou životosprávou. Přibližně polovina populace dnes trpí jednou z poruch spánku. Tyto poruchy mají následně vliv na každodenní život, jelikož organismus není dostatečně regenerovaný v průběhu noci a přes den se tedy dostaví malátnost, ospalost a po nějaké době vyčerpání.

Je tedy třeba se snažit odbourat nebo alespoň snížit působení škodlivých faktorů. V dnešní době se stresu pravděpodobně nevyhneme, ale můžeme jej vyvážit fyzickou aktivitou. Nejenže se naše tělo protáhne a příjemně unaví, ale do těla se také vyplavují endorfiny, které mají skvělý vliv na naši psychiku a díky nimž se budeme cítit v daleko lepší formě.

Fyzická aktivita sama o sobě ale nestačí. K čemu by bylo cvičení a správná životospráva kdybychom si pak večer lehli do postele se špatnou matrací a celý tento denní proces bychom s tím zničili.

Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že matrace na které spí má své nejlepší roky za sebou. Na matraci nemusíme mít zrovna vyleželý důlek, abychom pochopili, že je asi něco špatně. Každý materiál má svou životnost a tak je to i s materiály v naší matraci. Pokud máme matraci přibližně deset let je nejvyšší čas přistoupit k její výměně, jelikož materiály v té stávající již jistě nebudou mít nejlepší vlastnosti a my si tím můžeme jen uškodit.

Matrace by vždy měla držet naše tělo v rovině. Měla by být dostatečně pevná, ale ne příliš tvrdá. Zdravotní matrace se většinou skládají z několika vrstev, které se navzájem doplňují a vytvářejí tak výborné prostředí pro zdravý spánek. Není problém pokud si každý z uživatelů vybere matraci s různou výškou. Jsme výrobci a dokážeme Vám poradit či matrace vyrobit tak, aby výška byla stejná.

Přijďte se k nám podívat a vyzkoušet co by Vám vyhovovalo. V širokém výběru, který nabízíme, si vybere každý.

Zdravotní matrace ORTHO VISCOZdravotní matrace MEMORY VERDE 18 cm

New Dreams - cesky vyrobce matraci