Zdravé spaní díky drobnosti...

Zdravé spaní skutečně existuje a tvoří jej často maličkosti.

V dalším článku na téma zdravé spaní se proto budeme věnovat polštářům.

Spát s polštářem, nebo bez polštáře? Toto rozhodnutí je zcela na Vás, někdo je navyknutý spát s polštářem a někdo bez, ovšem neměli bychom zapomínat na to, že zdravé spaní je důležité a měli bychom dát přednost zdraví před pohodlím. Tudíž měli bychom vybírat takové polštáře, kdy nás při probuzení nebude bolet krční páteř. Polštáře vybíráme podle tvarů, polohy, ve které spíme, zdravotních komplikací a druhů náplně.

 

Jaký by měl onen dokonalý polštář být?

Správný polštář by měl být pohodlný a flexibilní, měl by podpírat krční páteř v přirozené poloze a měl by se přizpůsobit Vaší spánkové poloze. Pro alergiky by měl být vyroben z hypoalergenních materiálů. Pokud výběr polštáře podceníte, může se Vám to pěkně vymstít a to bolestmi krční páteře, bolestmi hlavy, otravným chrápáním a velmi neklidným spánkem.

 

Z čeho se polštáře vyrábí?

Péřové polštáře jsou naplněné peřím, hlavně kachním a husím. Jsou vzdušné, ale nasávají vlhkost, takže je zde velké riziko vzniku plísní, hub a roztočů. Jejich čištění je poněkud náročnější, doma je nevyčistíte, peří se musí vyměnit a hlavně jej musíte neustále natřásat a snad nikdy nenaleznete pohodlnou polohu. Polštáře z paměťové pěny jsou při problémech a bolestech skvělým řešením, pěna se při kontaktu s tělesným teplem přizpůsobí Vaší poloze, a jakmile polohu změníte, pěna se pomalu vrací do původního stavu, čili nevytváří protitlak a tím zabraňuje bolesti šíje a hlavy. Paměťová pěna udržuje krční páteř v jedné poloze a Vy se tak při spánku méně převracíte a spíte klidněji. Polštáře z dutého vlákna jsou lehké,  vhodné pro alergiky a astmatiky, můžete ubírat nebo přidávat na náplni a navíc jsou pratelné v pračce. Molitanová náplň, zde je všechno špatně, polštáře nedrží tvar, když se uvelebíte, tak můžete natřásat znovu a znovu ...

 

Vybíráte-li polštář berte v úvahu Vaší nejčastější spánkovou polohu. Při spánku na boku je potřeba vyšší pevný anatomicky tvarovaný polštář, který bude poskytovat oporu Vaší krční páteři, ramenům a zároveň bude zabraňovat tomu, aby se Vám zakláněla hlava vzad. Tento typ polštáře je vhodný i pro osoby spící na zádech. Zdá se Vám to jako moc práce hledat ten správný polštář? Ale zdravé spaní si to přeci zaslouží.

Spíte-li na břiše, vyberte spíš nižší polštář.

 

Zdravé spaní nám může skutečně zajistit zdravotní polštář.

Jak správně vybrat zdravotní polštář? Pokud trpíte velkými bolestmi krční páteře, zdravotní polštář by mohl hodně pomoci, ba dokonce by mohly problémy odeznít. Zdravotní polštáře se vyrábí z paměťové pěny citlivé na tlak a teplo, takže po ulehnutí se polštář vytvaruje podle krku a hlavy a poskytne Vám tak dokonalou oporu a uvolnění. Zdravotní polštáře se vyrábí v různých tvarech a každý tvar je určen pro jinou spánkovou polohu. U výběru zdravotního polštáře též můžete udělat chybu a to pokud pořídíte nevhodnou výšku či tvar. Je nutné si uvědomit, že Vaše tělo si na nový polštář potřebuje zvyknout, takže bolesti nemusí odeznít ihned.

 

Zapomeňte na obří polštáře a malé doplňující polštářky a mějte na paměti, že zdravé spaní je důležitější než design.

New Dreams - cesky vyrobce matraci