Matrace na chatu

Matrace na chatu

Jak vybrat správnou matraci pro chatu či chalupu? Pokud trávíte víkendy a prázdniny na chatě, budete chtít, abyste se tam cítili pohodlně a uvolněně. Proto je důležité vybrat správnou matraci, která poskytne dostatečný komfort pro váš odpočinek. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat správnou matraci pro chatu či chalupu. Výběr matrace na chatu či chalupu bychom neměli podceňovat. Chalupář ví, že chata není jen k odpočinku, zdaleka ne. Proto je potřeba mít dostatečný komfort při spánku, aby se tělo řádně zrelaxovalo a nabralo další síly.

Prostředí na chatě

V první řadě je třeba brát v úvahu vlhkost. Většinou bývá na chatách vlhko, takže je důležité vybrat matraci, která je vzdušná. Ideální jsou matrace pružinové nebo matrace latexové kombinované s koňskými žíněmi. Dalším kritériem je antialergická úprava, což s vlhkým prostředím úzce souvisí. Alergie ve vlhkém prostředí vzkvétají, takže je důležité vybrat matraci, která je antialergická. Vybírejte materiály, které výborně odvádějí vlhkost a rychle schnou. Dbejte na podklad, na kterém bude matrace ležet. V případě, že nemáte rošty, ale pouze desku jako podklad dbejte na to ať je alespoň děrovaná, kvůli dostatečnému přístupu vzduchu. A samozřejmě větrat a to i v zimě, pokud na chatě jste.

       

Matrace na chatu a vhodný potah

Dalším krokem je výběr potahu. Potah by měl být v každém případě snímatelný a pratelný, abyste se o matraci mohli řádně postarat. Nejde jen o to vybrat vhodnou matraci, ale je třeba zaměřit se i na vlastnosti potahu. Ten by měl mít v ideálním případě také antiroztočovou/antialergickou úpravu. K tělu má z celé matrace nejblíž a proto by také měl výborně odvádět vlhkost, být příjemný na dotek a v každém případě i snímatelný. V případě snímatelného potahu zjistěte, zda má zip, který potah rozdělí na dvě části. To vám umožní jej pohodlně vyprat doma v pračce a nemusíte s ním nikam chodit. Jde o pohodlné a ekonomické řešení zároveň.antiroztocova uprava

Rozměr matrace?

Rozměr matrace nemusí být vždy standardní. Na chatě bývají často atypické rozměry, jelikož postele jsou vyráběné na zakázku nebo jsou to starší typy postelí, které mají odlišné rozměry než ty dnešní. Ale ani to není problém, zvládneme vyrobit v podstatě jakýkoli rozměr. Standardně nabízíme rozměr 85x195 cm, jelikož je stále často žádán, ale ani další atypické rozměry nejsou výjimkou.

Budete na matraci spát vy nebo hosté?

A posledním kritériem je, zda vybíráte matraci pro sebe nebo pro hosty. Zde platí, že byste měli vybrat matraci střední tvrdosti, aby vyhovovala většině. Ať už hledáte matraci na chatu či chalupu pro sebe nebo pro hosty, měli byste vždy brát v úvahu vlhkost, antialergickou úpravu, potah, častost používání, rozměr a podklad. Když se budete řídit těmito zásadami, můžete si být jistí, že vyberete matraci, která bude na chatě či chalupě poskytovat pohodlný spánek. Pokud se budete o matraci budete dobře starat, větrat a kontrolovat vlhkost prostředí dlouho vám vydrží a bude dobře sloužit.

Vrchní matrace.

A ještě malá rada na závěr. Máte matraci, která není špatná a nepotřebuje vyměnit, ale rádi byste, aby byla o něco lepší, tvrdší nebo měkčí? Pak zvolte vrchní matraci. Jde o topper, který má výšku 5 - 7 cm a dokáže dostatečně vylepšit stávající vlastnosti matrace. Tato vrchní matrace dokáže zvýšit komfort a vlastnosti stávající matrace. Potah každého topperu je snímatelný a prací na 60°C.

zdravotni matrace